Iskolafelkészítő foglalkozás
Az iskolakezdés mindenki számára nagy kihívás, ahogy a gyerekeknek, úgy a szülőknek is. Az aggódó szülő gyermeke irányában tele van hasonló kérdésekkel mint:
- Be tud-e majd illeszkedni az új környezetbe?
- Tud-e majd kellően figyelni az órán?
- Egyáltalán megérett – e már az iskolára?
Az óvodában azt mondják, hogy túl játékos vagy épp ellenkezőleg: nem kapcsolódik be a játékba. Az iskolai beiratás során kiderül, hogy nem tudott helyesen válaszolni ill. lerajzolni egy adott dolgot. És már elő is bújt a probléma.
Ekkor jönnek garantált jó tanácsokkal a családtagok és a barátok. Azt sem tudjuk hol áll a fejünk, és a beiratkozás időpontja vészesen közeleg. A szülőnek meg kell hoznia a döntést. Ám a legegyszerűbb vagy legkényelmesebb megoldás nem azonos a helyes megoldással.
Nem egyszerű dolog eldönteni, hogy mi is a legjobb gyermekünk számára. Ezért fontos, hogy szakember véleményét ill. segítségét kérjük. Hisz az első egy-két iskolai év, alapvető jelentőségű a gyerekek tanulási motivációjának további alakulásában.
Miért van szükség szakemberre?
Az iskolákban gyakori probléma az, hogy a gyermekek nem tudnak az értelmi képességeiknek megfelelően teljesíteni különféle okokból, amelyek a hétköznapi életben nem biztos, hogy megmutatkoznak. Ezen területek kisebb eltérései laikus szem számára láthatatlanok, ám annál nagyobb problémákat tudnak okozni később az iskolában.
Lehet ezeken a problémákon segíteni?
Igen. Amennyire fontos a kialakult problémák kezelése, legalább annyira fontos a jó képességek gondozása, hiszen ezek lesznek a gyermek erősségei a későbbiekben.
Hogyan zajlik egy foglalkozás?
A csoportos foglalkozásokat gyógypedagógus, logopédus vezeti, melyen max. 4 fő vesz részt. 2 csoport indul. Az óra 50 perc foglalkozásból és 10 perc szülői konzultációból áll.
Miért jelentkezzen:
- individuális hozzáállás
- személyre szabott feladatok
- szakmai tapasztalat
- barátságos környezet
- tanulási problémák megelőzése
- figyelem növelése
- feladattudat megerősítése
- kitartás